2022.06.23 godz. 19:08 Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Odrzucenie spadku dla małoletniego.

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór, pozbyłem się spadku w terminie po śmierci mojego Ojca.Długi po moim Ojcu przechodzą na moje dzieci.Złożyłem wniosek do sądu rodzinnego w Warszawie i otrzymałem postanowienie od sądu ze mogę zrzec się spadku dla nich.Okazało się ze muszę teraz czekać na uprawomocnienie wniosku, to trwa bardzo długo.Chciałbym zapytać czy okres 6 miesięcy kasuje sie w momencie złożenia wniosku o pozwolenie na odrzucenie spadku dla dzieci?.Dziękuje.Mieszkam za granica także sytuacja jest trochę skomplikowana.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2022 21:22

Uprawomocnienie się postanowienia to 7 dni, wiec krótko. Termin zawiesza się (nie biegnie) na czas od wniesienia sprawy rodzinnej do uprawomocnienia się orzeczenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)