2021.11.22 godz. 21:32 Warszawa, Mazowieckie

Dobry wieczor, sprawa dot. postanowienia sadu podczas nieobowiazkowego stawiennictwa na procesie.

Wyjaśnienie sytuacji

Zostalam powiadomiona przez Sad Okregowy Wydz. Pracy i Ubez.Spol. w Opolu o posiedzeniu, ktore bylo nieobowiazkowe. Wyrok zapadl bez mojego udzialu. Oczekiwalam dostarczenia wyroku z urzedu jako wyrok zaoczny. Okazalo sie ze mialam obowiazek w ciagu 7 dni sama wystapic do sadu o uzasadnienie wyroku. Sad odmowil mi wydania uzasadnienia wyroku jako, ze zlozony zostal po terminie. Moje pytanie brzmi czy w sytuacji kiedy nie musialam byc osobicie na posiedzeniu i kiedy wyrok zapadl, nie oznacza, ze zapadl wyrok zaocznie i powinnam z urzedu zostac powiadomiona o postanowieniu z uzasadnieniem?

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lis 2021 20:46

Dobry wieczór, Sąd Okręgowy poinformował Panią o posiedzeniu niejawnym na którym zapadł wyrok zaoczny. Pani obowiązkiem jest zwrócić się w ciagu 7 dni o uzasadnienie wyroku. Nie ma wpływu na to, że posiedzenie było niejawne. Nie skorzystała Pani z przysługującego prawa dlatego też SO odmówił wydania uzasadnienia. Zgodnie z art. 328 kpc § 1 Pisemne uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony o doręczenie wyroku z uzasadnieniem zgłoszony w terminie tygodnia od dnia ogłoszenia wyroku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)