2022.10.12 godz. 20:40 Słupsk, Pomorskie

Testament

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór. Sprawa wygląda tak. 20 lat temu został sporządzony testament u notariusza. Pan Mieczysław, kawaler podkreślam, z którym mieszkałem od lat młodzieńczych przepisał mi w testamencie dom. To był mój biologiczny dziadek, wiedział o tym ale rozumiem, że według prawa był dla mnie obcy. 3 lata temu zmarł. Dalej tu mieszkam. Wiem, że składając do sądu wniosek o poświadczenie dziedziczenia muszę podać spadkobierców ustawowych, akty urodzenia i ślubu. Żadne rodzeństwo Pana Mieczysława nie żyje, żyją ich dzieci, wnuki etc. Mam problem z otrzymaniem tych odpisów. Nie każdy jest przychylny. Jak załatwić tą sprawę? Pozdrawiam Jarosław

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2022 11:47

We wniosku o stwierdzenie nabycia spadku należy podać imiona i nazwiska oraz adres korespondencyjny spadkobierców. W razie braku adresu ustanawia się kuratora dla doręczeń. W razie braku jakichkolwiek danych, spadkobierców poszukuje się poprzez ogłoszenie.