2024.09.11 godz. 22:05 Żmigród, Dolnośląskie

Czy ojciec dziecka może

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór. W czerwcu mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym niemowlakiem , wyprowadził się z wspólnie wynajmowanego mieszkania do innego miasta, gdzie ma swoje mieszkanie. Co miesiąc przelewa mi pieniądze na wydatki związane z dzieckiem. Przyjeżdża do Niego co około tydzień na kilka godz. Zazwyczaj zabiera na spacer, nakarmi i jedzie do domu. Nie zna nawyków syna, rodzajów płaczu, co jakim płaczem sygnalizuje, nie posiada żadnych obowiązków związanych z dzieckiem. Czy ma prawo, gdy nie jesteśmy po rozwodzie, posiada pełne prawa, zabrać syna do swoich rodziców na kilka godzin? Gdziekolwiek ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2024 10:07

Co do zasady tak, ma takie prawo - jednakże w przypadku sporu pomiędzy rodzicami, to sąd rodzinny jest właściwy do rozstrzygnięcia o kontaktach ojca z dzieckiem i sposobie ich wykonywania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)