2022.02.16 godz. 08:24 Lublin, Lubelskie

Dobudowa piętra na domu jednorodzinnym rodziców

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Kilka lat temu dobudowałam piętro na domie jednorodzinnym należącym do rodziców.. Pozwolenia i plany na dobudowę były robione wyłącznie na mnie. I na tym wszystko się skończyło. Moi rodzice są starsi i nie zrobili jeszcze podziału majątku między dzieci. Moje pytanie brzmi, jakie kroki poczynić aby zabezpieczyć część domu wybudowaną przeze mnie moimi środkami przed ewentualnymi roszczeniami ze strony rodzeństwa.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 10:29

Istnieje możliwość zawarcia umowy w której zostaną opisane zasady wzajemnych rozliczeń. Niestety nie istnieje ogólny wzór takiej umowy. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatnym sporządzeniem takiej umowy, zapraszam do kontaktu.