2023.10.30 godz. 16:54 Jutrosin, Wielkopolskie

Dochodzenie zadośćuczynienia sąsiada za posiane uprawy na skrawku jego działki

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadacz działki obok naszej wezwał geodetę poprzez co okazało się ze osoba uprawiająca rolnie naszą działkę siała również uprawy na kawałku działki sąsiada. Sąsiad żąda zadośćuczynienia w wysokości 10.000,00zl. Naszą działkę od wielu lat użytkuje dzierżawca, który robi to na podstawie słownej zgody i bez opłat. Pismo które otrzymaliśmy od adwokata nie posiada żadnej pieczątki tylko parafka adwokata. Nie jest nigdzie udowodnione od kiedy użytkowany był kawałek pola. Czy my jako posiadacze możemy w jakiś sposób przekierować sprawę na dzierżawce jeśli nie posiadamy umowy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2023 08:36

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)