2020.08.24 godz. 20:14 Trzebnica, Dolnośląskie

CZy mam się czego obawiać ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dodałam dzisiaj post na olx ,ze sprzedam nowy telefon. Jeszcze zapakowany (po prostu wzięty na przedłużenie umowy a mi nie potrzebny wiec chciałam go sprzedać. Wstawiłam krótki opis i zdj. Napisał facet, ze chce kupić z wysyłka No to ok. Zapytał się mnie czy wole przelew czy za pobraniem. Wybrałam przelew . Napisałam mu ze wyślę kurierem DPD ,i napisałam mu wszystkie szczegóły itp. A on mi później zaczął grozić ,ze złapał mnie na oszustwie artykuł 286 i ze zgłasza to na policję. Przelewu nie wysłał. A ja mam wszelkie dokumenty zakupu telefonu. CZy mam się czego obawiać ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2020 21:26

Dzień dobry, w opisanym przez Panią stanie faktycznym nie widzę znamion oszustwa (286 k.k.). Nie widzę również podstaw do obaw, być może to ktoś chciał wyłudzić od Pani telefon. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)