2023.11.07 godz. 11:03 Gdańsk, Pomorskie

Dokumenty potrzebne do wysłania wniosku o rozwód. Alimenty.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Będę wysyłała pozew o rozwód listownie. Czy w kopertę trzeba już włożyć odpis zawarcia małżeństwa oraz odpisy aktów urodzenia dzieci ? I czy we wniosku już trzeba rozpisać wydatki na dzieci i dołączyć rachunki ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2023 23:26

Dobry wieczór, Tak, proszę dołączyć wymienione dokumenty do pozwu. Ewentualnie, gdy sąd zauważy jakieś braki w pozwu, to wezwie Panią do ich uzupełnienia. Gdyby potrzebowała Pani pomocy, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam