2020.07.23 godz. 17:00 Skarżysko-Kamienna, Świętokrzyskie

Dom i plac na Zwycięzców 11 w Skarzysku-Kamiennej

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam w Szwecji dokladnie 50 lat i dowiedzialem ze mam prawo do 24/48 domu po moim dziadku: Antoni Reszel. Jednym ze dwoch jego synow byl Jerzy Reszel. Ja sie teraz nazywam Andrzej Klasen, nazwisko po zonie. Dziadek i ojciec urodzeni w Starachowicach. Jak ruszyc z ta sprawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2020 19:33

Dzień dobry, w pierwszej kolejności musi Pan zebrać wszystkie dokumenty, akty stanu cywilnego, przeglądnąć księgi wieczyste nieruchomości, ustalić czy były prowadzone postępowania spadkowe, po kim, kiedy i jakie należy jeszcze ewentualnie przeprowadzić. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)