2023.06.10 godz. 11:02 Nowy Sącz, Małopolskie

Dom po śmierci taty mojego męża, został przepisany na mojego męża, potrzebuje się dowiedzieć co zrobić żeby jego brat się wyprowadził?

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci taty mojego męża, dom został przepisany na niego, mieszka z nami jego brat ale chcemy żeby się wyprowadził? Co zrobić w takiej sytuacji? Jakie dokumenty trzeba mieć żeby udowodnić że nie może z nami mieszkać dalej? Do kogo udać się w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2023 14:29

Na jakiej podstawie "dom został przepisany"? Czy zmarły pozostawił testament? Po śmierci należy przeprowadzić postępowanie spadkowe - w zależności od tego czy był testament - z testamentu lub z ustawy. Następnie, jeśli faktycznie jedynym właścicielem jest Pani mąż - złożyć pzoew o eksmisję. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl