2024.09.11 godz. 20:18 Iława, Warmińsko-mazurskie

Dom teściowej , mieszkający były partner , niechact się wyprowadzić, zameldowany , żadnego prawda do domu .

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Chodzi o to że teściowa w spadku otrzymała Dom z kilkoma innymi spadkobiercami . Dół domu jest w testamencie zapisane na teściowa, zaneldowany jest były partner mąż obecnej partnerki . Teściowa chciała by żeby się wyprowadził lecz nie chce bo twierdzi że jest tam zameldowany , mieszkanie zostało zapuszczone . Straszy też teściowa że to jego że to że tamto . Chcemy jej pomóc bo ja gdzieś coś wiem że jeśli jest właścicielem tego mieszkania/domu może wymeldować i nakazać wyprowadzenia się. Czy jest jakiś sposób czy możemy prosić o jakąś poradę? Piszę w imieniu teściowej. Kobyliński

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Wrz 2024 20:32

W pierwszej kolejności ustalić wysokość czynszu i wezwać do zapłaty wstecz. Następnie konieczny będzie pozew o eksmisję. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnicka w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl