2023.11.21 godz. 15:20 Kraków, Małopolskie

Dopłata za wynajem nieruchomości za lata ubiegłe.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! Parę dni temu otrzymałam maila od biura nieruchomości, które reprezentuje właściciela mieszkania które wynajmuję, z informacją, że mam do dopłaty z tyt. czynszu administracyjnego i za media ok. 1300 zł. Problem polega na tym, że ja wynajmuję mieszkanie od listopada 2021 a opłaty, które mam pokryć sięgają aż lipca 2019r. W oryginale umowy widnieje zapis, że zobowiązuję się do wszelki opłat biorąc pod uwagę również wzrost kosztów czynszu administracyjnego bądź mediów. Natomiast moje pytanie brzmi następująco, czy według kodeksu cywilnego art. 118 zaleglości z 2019 uległy przedawnieniu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 09:58

Dzień dobry, Przede wszystkim nie widzę uzasadnienia, aby Pani płaciła zaległe opłaty, za okres kiedy Pani nie wynajmowała. Powodowałoby to powstanie po stronie wynajmującego bezpodstawnego wzbogacenia. Świadczenia czynszowe są świadczeniami okresowymi i jako takie powinny ulec przedawnieniu z upływem lat 3. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)