2023.06.13 godz. 11:14 Lublin, Lubelskie

Doprowadzenie małoletnich do innych czynności seksualnych art.200 par.1 kk. Co grozi synowi?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem mamą. Rodzeństwo. Obecnie syn25 lat, córki 13 l i 17 l.Syn majac 14/15 l dopuścił się innej czynności seks. na 7/8 l. wtedy siostrze, okropne wiem, nie było gwałtu, obmacywania, jakieś ocieranie, w sumie 5 razy. Młodsza córka oskarżyła syna o inną czynność seksualna, która miała miejsce w 2022 r, a dotyczyła siadania w ubraniu na plecach brata, kiedy robił pompki, ok4 razy.Wg syna nie miało to podtekstu seks, często wcześniej tak się wyglupiali.Sprawa wyszła na terapii w tym roku w lutym, 17 letnia córka opowiedziała o wszystkim psycholog, terapeutka zgłosiła sprawę na policję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Cze 2023 10:07

Czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 2 lat do 12. Jeśli syn potrzebuje obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)