2020.01.13 godz. 19:38 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

doręczenie zastępcze wg kpa - art 44 § 4

Wyjaśnienie sytuacji

Wg kpa termin doręczenia zastępczego to 14 dni licząc od dnia o pozostawieniu informacji w skrzynce pocztowej. Z jakim dniem przesyłka zostaje doręczona w ramach doręczenia zastępczego, jeżeli ten 14 dnień przypada np. na 25.12.2019r.( dzień ustawowo wolny od pracy)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sty 2020 10:46

Z dniem, w którym upływa ten 14 dzień. Zgodnie z art. 57 par 1 kpa "Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu". Inaczej mogłoby być, gdyby to był termin na wykonanie czynności, wówczas gdyby jego koniec przypadał na dzień ustawowo wolny od pracy lub na sobotę, to upłynąłby następnego dnia roboczego
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)