2023.01.15 godz. 10:59 Rzeszów, Podkarpackie

Rozliczanie alimentów PIT

Wyjaśnienie sytuacji

Dostaję alimenty od ojca w kwocie większej niż 700zł miesięcznie. Wyczytałam, że do 25 roku życia są one zwolnione z podatku, jednak skończyłam 25 lat 3 lata temu ale nie wiedziałam, że od tamtej pory powinnam rozliczać alimenty, więc tego nie robiłam, teraz boję się, że coś mi za to grozi, co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2023 12:01

Dzień dobry, należy złożyć czynny żal w US a w związku z z tym dokonać korekty rozliczeń rocznych i opłacić zaległy podatek. W przypadku dalszych pytań zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl