2024.09.20 godz. 13:02 Wrocław, Dolnośląskie

Dostaję darowiznę 2 nieruchomości od córki

Wyjaśnienie sytuacji

Dostaję darowiznę od córki w postaci dwóch nieruchomości. W jednej mieszkam, a drugą chcę wynająć. Notariusz, aby obniżyć koszty notarialne, zaproponował jeden akt notarialny na dwie nieruchomości. Pytanie: jeśli w przyszłości zechcę sprzedać jedną z tych nieruchomości, lub przenieść wlasność tej nieruchomości w ramach odwróconej hipoteki w zamian comiesięcznej renty, to czy będę miała dodatkowe problemy z tytułu wspólnego aktu notarialnego?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2024 10:24

Dzień dobry, nie będzie z tym żadnego problemu. Jeden akt notarialny oznacza, że przeniesienie własności dwóch nieruchomości nastąpi w drodze jednej umowy, ale nie łączy w żaden sposób własności i można dysponować każdą z tych nieruchomości osobno. Pozdrawiam, adw. Michał Filec