2024.08.27 godz. 10:31 Leszno, Wielkopolskie

Nie wiem jak odpowiedzieć

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam mandat karny w Holandii podczas gdzie ja byłam w polsce i to nie ja kierowałam pojazdem, sprawa trafiła do sądu w polsce, napisałam odwołanie, sąd odpisał że na podstawie art 101 kodeksu postepowania karnego nie ma zastosowania.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sie 2024 22:13

Sąd polski nie rozpoznaje sprawy merytorycznie, a jedynie uznaje (bądź nie) prawomocne orzeczenie zagraniczne do wykonania w Polsce (w tym przypadku mandat). Odwołanie należy złożyć w Holandii.