2024.01.16 godz. 12:27 Leżajsk, Podkarpackie

Dostałam pierwszy raz sądowne wezwanie do zapłaty I nie wiem jak jej rozumieć. Koszty sądowne przelać powodowi wraz z zaległościami?

Wyjaśnienie sytuacji

" w ciągu dwóch tygodni od doręczenia nakazu zapłaciła powodowi kwotę 110. 70 zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 19 lipca 2023 do dnia zapłaty wraz z kwota 107 zł tytułem kosztów postępowania w tym z kwota 60 zl tytułem kosztów zastępstwa procesowego wraz z odestakmi w wysokości ustawowych odsetkami za opóźnienienie"

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 22:55

Dzień dobry, W polskim prawie strona przegrywająca pokrywa koszty procesu. Dlatego w przypadku przegrania sporu należy uiścić na rzecz strony która wygrała kwotę zasadzonego roszczenia oraz zasądzone koszty sądowe.