2022.04.04 godz. 14:55 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Dostałam wezwanie do zapłaty, po 4 latach. Czy mogę się od tego odwołać?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, W 2018r złożyłam dokumenty na uczelnie w celu rozpoczęcia studiów. Studiów jednak nie rozpoczęłam i nie pojawiłam się na żadnym wykładzie/ćwiczeniu. W 2021r rozpoczęłam naukę na tej samej uczelni z 2018r. Opłacałam czesne zgodnie z wymaganiami, jednak w tym miesiącu dostałam wezwanie do zapłaty za studia z 2018r, gdyż wraz z pojawieniem się moich danych na nowo w systemie uczelni, uczelnia doliczyła mi do czesnego zaległość za studia w 2018, na których nie byłam. Czy mogę się jakoś odwoływać?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2022 14:05

Jeśli zawarła Pani umowę z uczelnią w 2018 r. to jest duże prawdopodobieństwo, że uczelnia zgodnie z tą umową żąda zapłaty za rozpoczęte wtedy studia.