2022.03.07 godz. 12:07 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Mam komornika chociaż nie wiem dlaczego

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam wiadomość z banku o zajęciu egzekucyjnym, z konta zniknęło ponad 3000 tysięcy zł Organ egzekucyjny - komornik Wierzyciel - Eques debitum FIZ NFS Pozostała kwota zajęta do spłaty - 8036,50 zł Mam 22 lata i nigdy nie brałam żadnej pożyczki i innych takich. Nie wiem dlaczego komornik zajął moje konto bankowe Nigdy nie dostałam żadnego listu, maila ani nic innego z informacją o nakazie spłaty długu czy czegoś podobnego. Ani komornik ani ten wierzyciel nie dali mi wcześniej znać, że mam jakiś dług do spłaty i ze zajmą mi konto bankowe

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 16:23

Po pierwsze, proszę spojrzeć na pismo od komornika. Powinien być tam wskazany tytuł wykonawczy z datą. Po drugie, proszę sprawdzić kiedy wszczęto egzekucję (to też powinno znajdować się na piśmie komornika). Po trzecie musi Pani skontaktować się z Eques Debitum FIZ i dowiedzieć się od kogo nabyli wierzytelność. Wtedy będzie można rozwiązać Pani problem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)