2022.12.30 godz. 10:27 Głogówko, Dolnośląskie

Dostałam wyrok nakazowy tj. o czyn z art. 107 kw

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd uznał mnie winna na podstawie art. 93 & 1 i 2 kpw. Dostałam grzywnę. Pracuję w szkole jako nauczyciel. Co teraz ? Czy to mnie eliminuje z pracy w szkole ?

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Gru 2022 18:58

Szanowna Pani, stosunek pracy nauczyciela wygasa z mocy prawa w razie prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie. W takim przypadku wygaśnięcie stosunku pracy nauczyciela stwierdza dyrektor szkoły, a w stosunku do dyrektora szkoły - organ prowadzący szkołę.Ukaranie nauczyciela w związku popełnieniem wykroczenia, niezależnie od tego czy wykroczenie było umyślne czy nieumyślne, nie wywoła na gruncie KN żadnych skutków, wykroczenia nie stanowią w polskim prawie przestępstw. Z poważaniem Paweł Kujawa
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)