2022.11.10 godz. 13:32 Opole, Opolskie

Dostałam zawiadomienie od komornika o wszczęciu egzekucji .Nie żąda komornik wykazu majątku. Mam zbieg egzekucji co mam dalej zrobić ?

Wyjaśnienie sytuacji

Nowy komornik w zawiadomieniu nie żąda ani informacji o majątku ani informacji o zbiegu egzekucji. Egzekucja jest prowadzona przez innego komornika z wszystkich wierzytelności od 2 lat. Czy mam zgłosić o tym i podać wykaz majątku nowemu komornikowi? Nie mam możliwości dokonania wpłaty jemu wykazanej w zawiadomieniu kwoty. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 10:21

Dzień dobry, proszę poinformować Komornika o prowadzonej już egzekucji przez dotychczasowego Komornika na postawie Art. 773 1 KPC.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)