2019.04.30 godz. 23:17 Świdnica, Dolnośląskie

art.180a k.k.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem grzywnę i na 2 lata zatrzymane prawo jazdy czy mogę starać się o wcześniejsze wydanie gdyż minęło już ponad połowa wyroku

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Maj 2019 08:19

rozumiem, że cofnięto Panu już wcześniej uprawnienia do kierowania pojazdami niż skazanie z art. 180a kk. W zasadzie tak może Pan wystąpić do sądu o wcześniejsze wydanie prawa jazdy.. Nie wiem jednakże jak sąd podejdzie do sprawy jak został Pan skazany na podstawie art. 180a kk.