2020.02.06 godz. 19:07 Zielonki, Mazowieckie

Dostalem kare jednego roku ograniczenia wolnosci z obowiazkiem wykonywania nieodplatnie kontrolowanej pracy 20 godzin w stosunku miesiaca to znaczy ze trafie

Wyjaśnienie sytuacji

Dostalem kare jednego roku ograniczenia wolnosci z obowiazkiem wykonywania nieodplatnie kontrolowanej pracy 20 godzin w stosunku miesiaca to znaczy ze trafie do wiezienia

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2020 10:26

Więzienie to kara pozbawienia wolności, a Pan dostał karę ograniczenia wolności, która polega na wykonywaniu wskazanej nieodpłatnej pracy. W tym czasie przebywa Pan wolności, lecz ma Pan obowiązek wykonywania tej pracy. Natomiast jeśli nie będzie Pan tej pracy wykonywać, to może dojść do zamiany tej kary na inną.