2021.04.06 godz. 16:47 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Mandat

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem mandat od Straży Miejskiej za parkowanie na zakazie B36 lecz w miejscu zdarzenia na mandacie wpisany jest zły nr budynku przy którym zaparkowałem pojazd , reszta się zgadza , czy taki mandat jest ważny? Jeżeli zamiast ul.stodolna 56 Strażnik wpisał Stodolna 22

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2021 15:37

Witam serdecznie, pytanie sprowadza się do ustalenia czy przy adresie wskazanym na mandacie obowiązuje ten sam zakaz? Bo miejsce zdarzenia ma w tym momencie istotne znaczenie. Druga kwestia - straż może próbować wykazać, iż jest to jedynie omyłka pisarska nie mająca znaczenia natomiast w mojej ocenie nie można tak uznać szczególnie jeśli w tym innym miejscu zakaz nie obowiązuje. Poza tym jeśli nawet nie obowiązuje a pojazd nie był tam zaparkowany to wtedy mandat jest wystawiony niewłaściwie, ale wykroczenie zostało i tak popełnione w innym miejscu - straż musi mieć dowody to potwierdzające.