2023.11.30 godz. 07:29 Knurów, Śląskie

Sluzebnosc

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem mieszkamie od rodzicow .mieszkanie jest ze sluzebnoscią. Pytanie jest czy za zgodą osoby która ta sluzebnosc dotyczy można znieść tą sluzebnosc. Chodzi o to że muszę Umieścić mamę w domu spokojnej starosci i żeby to zrobić muszę mieć środki na to sprzedarz mieszkania zapewniła by mojej mamie środki na ten cel. Czy to jest mozliwe

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 14:54

Dzień dobry, jest to możliwe, ponieważ osoba uprawniona na którego rzecz została ustanowiona służebność osobista mieszkania może się w każdej chwili takiego prawa zrzec. Wówczas prawo to wygasa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)