2019.09.26 godz. 18:47 Częstochowa, Śląskie

wypowiedzenie pełnomocnictwa

Wyjaśnienie sytuacji

dostałem następującą wiadomość "na podstawie par. 51 Kodeksu Etyki Adwokackiej i w związku ze zobowiązaniem do osobistego udziału w sprawach, zmuszony jestem wypowiedzieć pełnomocnictwo" , bez wcześniejszych uwag co w związku mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2019 22:59

Art. 51 Kodeksu Etyki Adwokackiej" "Stosunek klienta do adwokata oparty jest na zaufaniu. Adwokat obowiązany jest wypowiedzieć pełnomocnictwo, gdy z okoliczności wynika, że klient stracił do niego zaufanie. Adwokat nie może nadużyć tej zasady w celu uzyskania zwolnienia z prowadzenia sprawy z urzędu." W związku z tym może Pani/Pan: - spróbować wyjaśnić sprawę z adwokatem i ponownie udzielić pełnomocnictwa; - znaleźć innego adwokata; - złożyć wniosek o adwokata z urzędu jeśli są problemy finansowe; - złożyć do lokalnej rady adwokackiej zawiadomienie o wyjaśnienie sprawy.

Zmodyfikowano dnia: 26 Wrz 2019 23:00
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)