2023.04.24 godz. 14:14 Opole, Opolskie

Przed egzekucyjne wezwanie do zapłaty.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem przed egzekucyjne wezwanie do zapłaty. Został podany termin dokonania zapłaty oraz kwota. .Nie otrzymałem żadnej kopii wydanego nakazu zapłaty na podstawie czego mam zapłacić. Podano ,że na podstawie nakazu Sądu - nie podano jaki tylko podany jest numer sprawy. i rok 2017 Czy nie powinienem móc zweryfikować te dane ,czy powinien być przesłany dokument(kopia, odpis tego dokumentu z sądu?. Aktualnie nie wiem nawet jaki to sąd? Bardzo proszę o poradę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:24

Proszę skontaktować się z wierzycielem i poprosić o przesłanie tytułu wykonawczego - być może nadal istnieje możliwość złożenia środka zaskarżenia, o ile roszczenie jest niezasadne.