2021.05.08 godz. 07:58 Starogard Gdański, Pomorskie

Prąd

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem smsa ze mam zapłacić za zaległy prąd. W 2013 roku zmieniano mi licznik. Przez wszystkie lata nie dostałem żadnego powiadomienia o zaległej płatności. Teraz mam wszystko spłacić z zaległymi odsetkami.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Krycki

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2021 10:29

Dzień dobry, Termin przedawnienia roszczeń o zapłatę należności z tytułu sprzedaży energii wynosi dwa lata (art. 554 w zw. z art. 555 k.c.). Przedawnienie liczy się od dnia wymagalności roszczenia. Najczęściej będzie to wynikać z faktury. Jeżeli termin płatności faktury wynosi 7 dni, to ten ostatni, 7 dzień, będzie datą wymagalności roszczenia. Od tego dnia będziemy liczyć upływ terminu na przedawnienie roszczeń. Roszczenie jest przedawnione. TEL: 512 976 090 e-mail: adwkrycki@gmail.com Pozdrawiam Adw. Bartosz Krycki