2022.05.18 godz. 12:12 Trojanów, Mazowieckie

Spadek po zmarłym ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem spadek w drodze dziedziczenia ustawowego w wielkości 3/16 po zmarłym ojcu. Posiadam akt notarialny, ale moja mama postanowiła całe gospodarstwo przepisać na siebie. Czy mogę się nie godzić i ubiegać się o swoją część którą otrzymałem w drodze dziedziczenia. Dodam że mama się zawzięła i twierdzi że nic nie dostanę. Bardzo proszę i poradzić co mogę w tej sytuacji zrobić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 22:57

Nie musi się Pan/Pani zgodzić na przepisanie całości gospodarstwa na mame. Mama może zrobić dział spadku, ale będzie musiała spłacic dzieci. Pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl