2022.10.24 godz. 16:11 Łódź, Łódzkie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem w spadku mieszkanie po rodzicach. Tata miał wydziedziczoną dwójkę dzieci, ja jestem jedynakiem. Dwoje dzieci (wydziedziczonego syna) napisały do mnie przez adwokata o zachowek w wysokości po 10tys zł każdy. Odpowiedziałem, że wartość nieruchomości nie jest aż tak wysoka więc proponuje po 6tys zł (1/16 wartości, mieszkanie 250tys-50tys hipoteka co daje około 200tys). Nie dostałem żadnej odpowiedzi. Po 6 miesiącach dostałem informacje o wezwaniu do sądu i ich stanowisko, że chcą po 10tys + opłata za dwóch adwokatów + odsetki + rzeczoznawca + inne opłaty sądowe. Co powinienem zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2022 10:06

Zapraszam do kontaktu w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)