2020.09.21 godz. 16:43 Lublin, Lubelskie

Przedawnienie roszczenia finansowego.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem we wrześniu 2020 r. nakaz zapłaty za rzekomą jazdę bez biletu w 2008 r. Ktoś wtedy podszył się pod moje nazwisko i podał częściowe moje dane osobiste. Firma przewozowa sprzedała długi firmie windykacyjnej w 2009 r. a ta teraz złożyła przeciwko mnie pozew do sądu. Napisałem sprzeciw w którym powołałem biegłego grafologa, ale moje pytanie brzmi: czy to roszczenie jeszcze nie uległo przedawnieniu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2020 16:49

Dzień dobry, roszczenie wynikające z braku posiadania ważnego biletu na przejazd przedawniają się z upływem roku, zatem roszczenie to jest niewątpliwie jest już przedawnione. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)