2022.06.03 godz. 17:41 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem wezwanie na sprawę o ograniczenie władzy rodzicielskiej mi i żonie i nie mam pojęcia o co chodzi i kto próbuje namieszac nam w życiu. Na końcu napisane jest ze zobowiązuje do złożenia wniosków dowodowych w terminie 14 dni. O jakie wnioski chodzi?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2022 16:14

Sąd ma możliwość wszcząć postępowanie w sprawie ograniczenia władzy rodzicielskiej z urzędu. Najczęściej dzieje się tak gdy mają miejsce interwencje Policji czy MOPS, możliwe że jakieś niepokojące sygnały wypłynęły ze szkoły. Co do wniosków dowodowych, Sąd poinformował Pana o możliwości zgłaszania dowodów na poparcie swoich twierdzeń. Jeżeli stoi Pan na stanowisku, zgodnie z którym władza rodzicielska nie powinna być ograniczona, to ma Pan możliwość poprzeć swoje stanowisko dowodami.