2020.02.20 godz. 18:12 Gdańsk, Pomorskie

dostałem wezwanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o zwrot kwoty wypłaconej przez Fundusz dotyczące zdarzenia z 27 listopada 2001 roku...

Wyjaśnienie sytuacji

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny chce zwrot kwoty wypłaconej rzekomo przez Fundusz jakiemuś poszkodowanemu w zw. ze zdarzeniem sprzed 19 lat... Nie mam pojęcia o co chodzi??? Czy to nie jest przedawnione??? Czy muszę na to reagować???

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2020 10:14

Przedawnienie nawet na etapie postępowania sądowego nie zawsze jest uwzględniane z urzędu, choć po ostatnich zmianach w przepisach trzeba tę okoliczność uwzględniać przy pozwach przeciwko konsumentom. Ale takie sprawy lepiej jest wyjaśniać na możliwie wczesnym etapie, co może pozwolić uniknąć ewentualnego sporu sądowego Ja bym na takie pismo odpisała prosząc o udzielenie bardziej szczegółowych informacji o tym rzekomym zdarzeniu, podstawach Pana odpowiedzialności za nie i dodała, że nawet gdyby był Pan odpowiedzialny za zdarzenia, to wynikające z niego roszczenia się przedawniły
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (9 głosów)