2019.02.28 godz. 15:01 Konin, Wielkopolskie

Czy należy mi się zasilek pogrzebowy?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż od trzech miesięcy miał własną działalność gospodarczą. Ja byłam ubezpieczona u niego. Po jego smierci zostałam bez ubezpieczenia a w PUP mogę zarejestrowac się dopiero w maju. Czy mi jako osobie bez ubezpieczenia należy się zasilek pogrzebowy?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2019 15:57

Dzień dobry, wszelkie informacje na temat zasiłku pogrzebowego, łącznie z dokumentami jakie należy wypełnić, znajdzie Pani na stronie: https://www.zus.pl/swiadczenia/zasilki/zasilek-pogrzebowy