2019.04.16 godz. 12:51 Rydułtowy, Śląskie

Jak uzyskać od Sądu Pracy sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku w/s mojego odwołania przeciwko decyzji ZUS o rentę z tyt. niezdolności do pracy?

Wyjaśnienie sytuacji

Na rozprawie w dniu 6 III br. Sąd Okręgowy Pracy wydał wyrok. W dniach 7 do 28 III przebywałem na leczeniu rehabilitacyjnym w sanatorium i dopiero po powrocie 1 IV wykonałem rozmowę telefoniczną z sekretariatem Sądu, dowiadując się, że Sąd sam od siebie nie wyśle mi odpisu wyroku a dopiero po złożeniu przeze mnie wniosku, co uczyniłem 2 IV. W odpowiedzi z 12 IV otrzymałem odpis wyroku o treści: "Sąd oddala odwołanie" i POSTANOWIENIE: "Sąd odrzuca wniosek sporządzenia uzasadnienia wyroku", ponieważ spóźniłem złożenie wniosku przekraczając termin 7 dni. W jaki sposób uzyskać to uzasadnienie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2019 12:55

Proszę spróbować wnieść wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzasadnienie.i powołać się na art. 168 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego. I proszę umotywować go tym, że było się w sanatorium. Najlepiej jakby Pan dołączyć jakiś dowód z tego, że przebywał Pan w sanatorium.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)