2019.07.24 godz. 19:45 Rogowo, Kujawsko-pomorskie

Dostałem z Orange rachunek za rozmowy z Gruzji za 531 zł, mimo iż przed wyjazdem pytałem konsultanta o odpłatność miałem zapewnienie że rozmowy będą bezpłatne

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem zapewnienie że wszystkie rozmowy do Polski na telefony stacjonarne i komórkowe sa bezpłatne. Po przyjeździe okazało się że mam rachunek na 531 zł. Rozmowa była nagrywana mam numer telefonu natomiast nie pamiętam nazwiska konsultanta i Orange nie chce uznać reklamacji. Ja mam numer telefonu konsultantki z którą rozmawiałem oraz godzinę rozmowy. Ja jestem emerytem i jest to dla mnie duża kwota do zapłaty, gdybym nie miał zapewnienia o bezpłatnych połączeniach, to bym nie dzwonił. Proszę o odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2019 09:40

Dzień dobry, czy złożył Pan reklamację w formie pisemnej? Niestety co do samego pobierania opłat za połączenia z Gruzji zapewne operator miał prawo do pobierania opłat. Być może konsultant wprowadził Pana w błąd, co w przypadku Pana sytuacji może stanowić podstawę do polubownego rozwiązania sporu, czyli zniesienia naliczonej opłaty. Proszę o więcej informacji dotyczących zapewnień składanych przez konsultanta. Rozumiem, że umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych zawierał Pan jako konsument, a nie na firmę?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 60% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)