2022.11.25 godz. 15:44 Brzeg Dolny, Dolnośląskie

Doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pewnej Pani, użyto do tego mojego konta bankowego. Nie wiem co mam zrobić w aktualnej sytuacji.

Wyjaśnienie sytuacji

Okazało się że Pan korzystający z nieprawdziwego konta na messengerze oszukał kobietę, miał wynająć jej domek letniskowy i ona przelała mu zaliczkę w kwocie 180 zł lecz potem nie otrzymała już od niego żadnej wiadomości a kontakt się zerwał. Problem polega na tym że te pieniądze zostały przelane przez nią na moje konto bankowe. Nie znam tej kobiety ani osobiście tego mężczyzny. Kiedyś pożyczyłam temu Panu 15 zł Blikiem ponieważ pisał że jest w trudnej sytuacji i potrzebuje tych 15 zł na cito. Oddając przelał mi 180zl ja dałam mu blika na 100zl resztę miałam zatrzymać za pomoc,jestem podejrzana

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2022 17:16

Dzień dobry, nie pozostaje Pani nic innego jak wyjaśniać zgodnie z prawdą. Na pewno dobrze byłoby zwrócić pieniądze pokrzywdzonej. Jeżeli zrobiłaby to Pani od razu, to zapewne nie byłoby sprawy, teraz wiele zależy od wiarygodności Pani wyjaśnień w oczach organów ścigania. Jest jeszcze możliwość na umorzenie postępowania z uwagi na niską społeczną szkodliwość czynu przy oddaniu pieniędzy i założeniu, że nie było innych takich samych sytuacji. Pozdrawiam, adw. Michał Filec