2024.09.12 godz. 15:05 Leszno, Wielkopolskie

Dotyczy braku wpłaty za zakupu kosmetyków kilka miesięcy temu

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o pomoc od pewnego czasu znajoma osoba za mnie dokonywała wpłat za zakup kosmetyków, potwierdzenie było wysłane zdjęciem na którym nie widać pieczątki.Sprzedawca nigdy nie informował ze nie ma wpłaty i po roku czasu stwierdza ze wpłat nie ma co mnie zdziwiło i oczekuje zapłaty ponad 10 tys zł.Nigdy nie dostałam paragonu ani faktury, dziwne że po inwenturze lub miesięcznym raporcie nie wyłapano braku wpłat.jest to 1 osobowa działalność gosp.z czynnym vat. Pani mnie teraz straszy policją i sadem ale nigdy nie dostałam informacji o problemie wpłat. jakie mam prawa, co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2024 15:17

Przede wszystkim zebrać wszystkie potwierdzenia zapłaty od osoby, która miała za Panią regulować płatności. Jeśli takie potwierdzenia Pani zbierze, kolejnym krokiem może być odrzucenie roszczenia (oczywiście wierzyciel ma możliwość wniesienia powództwa o zapłatę). Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie (wówczas możliwa będzie szczegółowa analiza faktów), zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl