2019.12.21 godz. 08:22 Białogard, Zachodniopomorskie

BDO

Wyjaśnienie sytuacji

DOTYCZY WYTWARZANIA ODPADÓW W GASTRONOMII:KOD 20 01 08-ODPADY KUCHENNE PODLEGAJĄCE BIODEGRADACJI;20 01 25-OLEJE I TŁUSZCZE JADALNE ORAZ KOD 08 03 18-ODPADOWY TONER DRUKARSKI INNY NIŻ WYMIENIONY W 080317. MOJE PYTANIE BRZMI:CZY WG ROZPISANYCH KODÓW PODLEGAM REJESTRACJI DO BDO?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 10:54

Pytanie jest dość ogólne. Zasadniczo odpowiedź brzmi TAK. Wytwarzanie odpadów w takim zakresie wymaga wpisu do BDO, W celu określenia jednoznacznie obowiązku wpisu oraz jego zakresu trzeba by przeanalizować gospodarkę odpadami w firmie.