2020.07.29 godz. 22:54 Łódź, Łódzkie

Obrażanie na fb

Wyjaśnienie sytuacji

Dowiedziałam się ostatnio, że jest na fb grupa mojego osiedla, na której ludzie obrażają się wstawiają zdjęcia i filmy, kłócą, wyzywają, itp. Ktoś mi powiedział, że na moją rodzinę także tam pisano negatywne komentarze. Nie mam fb i nie wiem dokładnie co napisano, ale chciałabym wiedzieć czy mogę wyciągnąć konsekwencje prawne w stosunku do osób które to robią. Nikt do nas nigdy nie przyszedł z pretensjami i raczej wszyscy są w miarę mili tym bardzie jest to dla mnie zaskoczeniem. Jeśli ktoś na tej grupie pisze personalnie o mnie lub moim mężu czy dzieciach to nie łamie RODO? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lip 2020 14:48

Dzień dobry, proponuję najpierw sprawdzić jakie treści są zamieszczane o Pani rodzinie. Jest to kluczowe do ustalenia z jakim bezprawnym działaniem mamy do czynienia. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak