2023.04.23 godz. 21:51 Warszawa, Mazowieckie

Dowody do wniosku o ograniczenie praw rodzicielskich na pendrive- nagrania gróźb, oczernianie, zdjęcia zniszczonych rzeczy

Wyjaśnienie sytuacji

Wysłałem wniosek do Sądu o ograniczenie praw rodzicielskich ojcu dziecka załączając dowody na pendrive tj nagrania gróźb karalnych w stosunku do mnie, zdjęcia zniszczonych przez niego rzeczy itd) ale z uwagi o swoje życie i zdrowie nie wysłałam do sądu 2 egzemplarzy, bałam się. Dostałam pismo, ze muszę w ciągu 7 dni uzupełnić braki wniosku poprzez przedłożenie odpisu wniosku. Czy muszę wysłać taki sam wniosek jeszcze raz i także pendrive? Ojciec dziecka groził mi śmiercią itd…

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:41

Tak. Pisma procesowe wraz z załącznikami składa się w dwóch egzemplarzach - druga strona ma prawo znać argumenty wnioskodawcy i odnieść się do nich w swoim piśmie procesowym. Co do gróźb karalnych - proszę złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)