2022.08.03 godz. 12:33 Katowice, Śląskie

Dozór elektroniczny a wyrok ograniczenia wolności

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Odbywam karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego od 2 miesięcy , wczoraj miałem sprawę zamiany kary ograniczenia wolności na pozbawienie wolności , gdzie zostałem skazany lecz wyrok został zawieszony , jak to ma się do tego ze odbywam już wyrok w dozorze ? Czy mogę odbywać te dwie kary naraz ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 18:11

Jeśli nowy wyrok to na ten moment kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania to nic się nie dzieje. Dalej odbywa Pan karę w SDE. Sąd zamienił Panu karę ograniczenia wolności na pozbawienie wolności z zawieszeniem po rozpoznaniu apelacji? Czy też ma Pan zastępczą karę pozbawienia wolności za niewykonaną karę ograniczenia wolności? Powyższe odpowiedź dotyczy tych okoliczności, które Pan przytoczył, do dokładnej odpowiedzi potrzebne jest więcej danych.