2021.07.26 godz. 17:48 Stary Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Spadek długów

Wyjaśnienie sytuacji

Dsien dobry Mam pytanie zmarł brat który zostawił po sobie jakieś kolosalne długi i tylko długoi i nic pozatym . Żona i jego dzieci żyją. Moje pytanie czy jakos siostra mogę się zrzec całego majątku tych długów u notariusza. Czy nie mam się czym martwić jak żyje Żona i brata dzieci.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2021 09:23

Jeśli żona i dzieci odrzucą spadek, może być Pani powołana do dziedziczenia. W pierwszej kolejności po odrzuceniu spadku, będą brani pod uwagę rodzice - jeśli oni odrzucą również spadek, Pani jako rodzeństwo staje się powołana do spadku. Nie może zrzec się spadku, jeśli się nie jest do niego powołanym, więc na obecnym etapie nie może Pani skutecznie takiego oświadczenia złożyć.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)