2020.03.16 godz. 15:45 Kalisz, Wielkopolskie

Dyr.Zak.Karnego wydał decyzję o wycofaniu zgody na zatrudnienie z uwagi na wz.bezpieczeństwa zakładu

Wyjaśnienie sytuacji

osadzony chce zaskarżyć tą decyzję, gdyż nie zawiera ona ani przesłanek ani uzasadnienia (czy tu stosuje się kpa), pouczenie o skardze odsyła do art.7kkw, do kogo kierować skargę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2020 12:21

Zasady wykonywania kary pozbawienia wolności reguluje kodeks karny wykonawczy, a nie kpa, stąd oczywiste odesłane do art. 7 kkw, który przewiduje możliwość wniesienia skargi do sądu penitencjarnego ( sąd okręgowy właściwy ze względu na położenie zakładu karnego) na decyzje dyrektora zk niezgodne z prawem, o ile ustawa nie stanowi inaczej W tym przypadku dyrektor wydał decyzję zgodnie z art. 121 par 5 kkw: Dyrektor zakładu karnego może cofnąć zgodę na zatrudnienie skazanego lub wykonywanie przez niego pracy zarobkowej z przyczyn związanych z funkcjonowaniem zakładu karnego.

Zmodyfikowano dnia: 20 Mar 2020 12:23
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)