2021.06.11 godz. 08:26 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Dyskryminacja i nękanie osób niezaszczepionych.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Pracuję w spółce miejskiej. Pracodawca wymusza od mojego kierownika ujawnienia danych osobowych osób zaszczepionych i niezaszczepionych na covid. Uważam, że jest to bezprawne. Boję się, że kierownik się ugnie i poda nazwiska osób i ich status w tej sprawie, ponieważ kierownicy w firmie również są straszeni. Prezes firmy grozi pracownikom niezaszczepionym na różne sposoby: pozbawienia premii, brak przeszeregowań, awansów i podwyżek, zmiana godzin pracy na popołudniowe lub nawet zwolnienia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Barbara Wawrzyniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2021 17:08

Dzień dobry, takie żądanie jest w świetle aktualnych przepisów nieuzasadnione i niezgodne z prawem, co należałoby w pierwszej kolejności wskazać Pracodawcy bądź organowi go nadzorującemu na piśmie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)