2023.06.25 godz. 20:26 Poznań, Wielkopolskie

Dyspozycja do konta mojego zmarłego dziadka.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój dziadek umarł i pozostawił dyspozycję do konta swojej żonie, ona nie skorzystała z wypłaty żadnych środków i w między czasie umarła Zrobiła testament i spadek po niej odziedziczyła obca dla niej osoba. Czy w tej sytuacji ta obca osoba może również skorzystać z tej dyspozycji do konta dziadka? Czy jednak wszystkie pieniądze na koncie dziadka będą do podziału spadkowego?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2023 13:44

Dzień dobry, wszystkie pieniądze będą do podziału w postępowaniu spadkowym.