2022.09.17 godz. 16:06 Wrocław, Dolnośląskie

Spadek po dziadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dziadek zmarła 3 lata temu, moja mama została przez niego wydziedziczona. Całość spadku czyli połowę mieszkania odziedziczył mój wujek (brat mamy). W tym momencie wujek sprzedał mieszkanie. Czy mogę starać się o zachowek jako wnuczka do spadku po dziadku ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2022 11:59

Dzień dobry, owszem, można starać się o zachowek, ponieważ skutek wydziedziczenia odnosi się tylko do mamy. Jest to sytuacja analogiczna do tej jak gdyby mama nie dożyła śmierci dziadka. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec