2023.12.27 godz. 16:27 Staszów, Świętokrzyskie

Podział spadku po dziadkach

Wyjaśnienie sytuacji

Dziadkowie mieli ziemię, trzech synów(wszyscy trzej nie żyją) ziemia nie została przepisana . Jest dziewięciro wnóków. Dziadkowie mieszkali z jednym synem. Jak załatwić tą sprawę? Czy zasiedzieć na ojca który mieszkał z dziadkami ? Ja chcę podzielić sprawiedliwie ale adresu nie znam dzieci jednego z synów

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Krzysztof Malinowski

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sty 2024 09:22

Dzień dobry, w tej sytuacji każdorazowo niezbędnym będzie przede wszystkim przeprowadzenie postępowań w przedmiocie stwierdzenia nabycia spadku, aby możliwe było ustalenie kręgu osób dziedziczących po poszczególnych osobach. Wówczas możliwe będzie podjęcie dalszych działań zmierzających do podziału majątku spadkowego, względnie ocena przesłanek ewentualnego zasiedzenia. Przeprowadzeniu postępowania o stwierdzenie nabycia spadku nie stoi na przeszkodzie brak wiedzy co do adresu któregoś z uczestników postępowania, gdyż w takiej sytuacji Sąd będzie dążył do ustalenia tych danych z urzędu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)