2024.03.25 godz. 17:53 Radzionków, Śląskie

Działalność nierejestrowana, umowa cywilnoprawna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, miałam założoną działalność gospodarczą, którą zamknęłam w 2023 roku.Po zamknięciu nawiązałam umowę cywilnoprawną z osobą fizyczną-miałam opiekować się jej psem. Powinnam zarobić za to 4500. Jednak dostałam tylko 1500zł, a o resztę ubiega się firma windykacyjna. Teraz przychodzi kwestia podatku - powinnam zapłacić podatek od 4500, nawet jeżeli jeszcze ich nie dostałam? Nie wiem czy zgodne z prawem było zawarcie takiej umowy, gdyż nie minęło 60miesięcy od zamknięcia działalności. Jak to zrobić, by było zgodnie z prawem i nie płacić żadnych kar? Jakby nie było chcę zapłacić podatek

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2024 12:37

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019.